Novinky
Festivalu fantazie
 • 13.03.2018
  FF web je aktuální pro rok 2018
  Web Festivalu fantazie je v podstatných informacích aktuální pro rok 2018. V následujících dnech projdeme ještě všechny detaily a doplníme.
 • 06.03.2018
  FF 2018 v KD Junior
  Další fáze rekonstrukce KD Junior se odkládá na další rok, letos ještě proběhne Festival fantazie v tradičním (i když již změněném) prostředí oblíbeného "Kádéčka".
 • 20.02.2018
  FF Cosplay 2018 má vlastní linii
  10. ročník FFCosplay se uskuteční 4. 7. od 20. hodin. Soutěži bude předcházet jednodenní Cosplay Linie s workshopy a přednáškami o výrobě kostýmů.
 • 16.02.2018
  Obraz FF 2018
  Autorem letošního obrazu pro Festival fantazie je Jakub Politzer. Objednejte si plakát, placku, infobrožuru. Celý plakát najdete zde.
 • 17.02.2018
  Rozmístění programu FF 2018
  První zveřejněná verze rozmístění programu Festivalu fantazie 2018 se doufejme už nebude moc měnit. Počítá s KD Junior i s variantou gympl.
 • 15.02.2018
  Na webu FF 2018 se pracuje
  Po PragoFFestu neodpočíváme, pracujeme na úpravě stránek a aktualizaci obsahu pro připravovaný Festival fantazie 2018. Máte se na co těšit!

Anotace

Infantilní diskotéka

 • Infantilní diskotéka
  Eva Železná "cernaamodra" + Vladimír "Jacob Carter" Novotný
  délka: 03:00h
  Zatrsejte si v rytmu infantilních písniček a znělek. Včelí medvídci, kačeři, šmoulové, české pohádky, Michal David a vůbec všechno, co byste na "normální" diskotéce nepotkali, ale co vás zaručeně roztančí a pobaví zároveň.

Přednášky

 • Pocahontas a Mulan
  Kateřina Pánková "Scárlett"
  délka: 1h
  Vydejte se spolu s námi do dvou nejkouzelnějších kreslených filmů všech dob! Ukážeme si základní informace a rozpočty, hudbu a pár sběratelských libůstek i na vlastní oči! Znalost filmů není podmínkou, ale účast prvních 15minut ano. ;) Stylová stolní hra k ukrácení času.

 • Písně z Disneyovek
  Kateřina Pánková "Scárlett"
  délka: 1h
  Máte občas pocit, že ta melodie co si bruoukáte prochází vším okolo, ale nevíte odkud jí znáte? Zkuste se přijít podívat k nám a zavzpomínat na éru starých a dobrých písní z těch nej filmů z řad Disney. Většina přednášky se odehrává s českými videii! Přidána nová videa!

 • Můj bílý bratře! Můj rudý bratře!
  Lucie Musilová "Kniga"
  délka: 1h
  Karl May, Old shatterhand, Vinnetou a možná přijede i Hátittlá! Knížky a filmy o jednom fenoménu na němž jsem mnozí vyrůstali ( a pokud ne my, tak naši rodiče zcela jistě)

 • Celovečerné filmy Walta Disneyho
  Jana Krištanová "Wilon"
  délka: 1h
  Poď si zaspomínať na všetko rozprávkové, čomu vdýchol Walt Disney život. Prednáška o animovyných filmoch a o tom, na čom sme vyrastali.

 • Walt Disney seriály
  Vladimír Novotný "JacobCarter"
  délka: 1h
  Walt Disney změnil svet dětských pořadů a seriálů. Jaká je historie postaviček jeho seriálů a jak seriály vznikly? Můžeme dnešní hrdiny potkat i dnes v nových příbězích? Vybrané seriály si připomeneme jejich nezapomenutelnou znělkou.

 • Seriály našeho dětství
  Vladimír Novotný "JacobCarter"
  délka: 1h
  Jaké dětské seriály se vysílaly během 80. a 90. let na našich obrazovkách? Jaká je jejich historie a současnost? Přijďte zavzpomínat na své mládí, které jste trávili se svými oblíbenými hrdiny před televizní obrazovkou. Vybrané seriály si připomeneme jejich nezapomenutelnou znělkou.

 • Animáci Yakko, Wakko a Dáda
  Eva Železná "cernaamodra"
  délka: 1h
  Přednáška plná ukázek z geniální tvorby dvou bratrů a jedné sestry Warnerovy:

 • Loškošná žvížátka
  Kateřina Pánková "Scárlett"
  délka: 00:30h
  Opakování loňského pořadu s bandou chlupatých potvůrek z dílny Walt Disney! Aneb "Kterak mýval Meeko zvracel přes palubu".

Projekce

 • Ovečka Shaun a Timmy time
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Shaun rozhodně nejde se stádem - právě naopak, stádo se pod jeho vedením pouští do různých činností, které klidné údolí mění na pastvinu plnou zmatků. Jehňátko Timmy (bráška Shauna) se musí nejdříve pořádně naučit, jak to na světě chodí. Proto chodí do jeslí se svými kamarády z farmy.

 • Starostliví medvídci
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  V dětském domově se děti chystají ke spánku, ale neusnou, dokud neuslyší pohádku o Starostlivých medvídcích. Ti se rozhodli pomoci sourozencům Janě a Petrovi, kteří přišli o rodiče.

 • Gumídci a Šmoulové, drobotina z lesa
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Umí se smát i prát a každý má je rád, i vy je račte znát - Šmouly! Jsou malí a jsou modří, jsou to šmoulové, kteří šmoulují. Zašmoulujte si také! Rázní a smělí a s hrdými čely, chtějí se dělit o zážitky své... Poznejte zažitky skávých gumídků, stačí jen ochutnat hopsinkovou šťávu.

 • Bugs Bunny 'n Chip 'n Dale
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Zažijte rozverné příběhy bezstarostného flegmatického králíka Bugse Bunnyho, který neustále chroupá svou mrkvičku nenechajíc se ničím rozházet. Podívejme se i na příhody dvou veverek, Chipa s Dalem v době, kdy ještě nepoznaly tým Rychlé roty a společně dováděli v lese.

 • Smolíkovi
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  S dobrou náladou a trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, tam ke hvězdám. Podivuhodná dobrodružství Pepy Smolíka, jež smůly má tolik, geniálního Ládínka, který je s oslem kamarád a Gábi Smolíkové, která si, nešťastná, měla vzít Pištu Hufnágla.

 • Želvy Ninja
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Animovaný film z roku 2007 vycházející z komiksů o čtyřech zmutovaných želvičkách, které krysí mistr naučil bojovému umění ninjů. Miki, Ráfek, Dony a Leo, ale i April O’Neilová s jedním L opět zachraňují svět. Ani nemusím připomínat, že to bude drama a že se budete bavit.

 • Byl jednou jeden život a jeden vynálezce
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Il était une fois... legendární francouzský bezbolestně naučný seriál z osmdesátých let. Tisíc podob život mívá, kdo ho chce znát ať se dívá. A kdo se chce dozvědět něco o vynálezech a vynálezcích, ať se dívá taky!

 • Kačeři a Rychlá Rota
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Kačerov jak hurikán k vám už míří! Auta, laser aeroplán městem, víří! Příběhy píše z téhleté říše, kačer, úúúú. Tahle príma dvojka slídilů ta řeší problém tvůj, po stopě vždycky jdou až naleznou že zavolat jen stačí heslo „Kačer“! Na tvář zas smích ti právě dých pan Kačer.

 • Snídáme s Gumídky
  Infantilcon Team "InfantilCON"
  délka: 1h
  Rární a smělí a s hrdými čely, chtějí se dělit o zážitky své. Hlubokým lesem se jejich zpěv nese, nebojme se, že jsou nemluvové. Skáčou jak kuličky gumové a probudí vás do nového dne.

 • Loškošná žvížátka
  Kateřina Pánková "Scárlett"
  délka: 00:30h
  Opakování loňského pořadu s bandou chlupatých potvůrek z dílny Walt Disney! Aneb "Kterak mýval Meeko zvracel přes palubu".

© Infantilcon team 2007-10